Viktig informasjon om brygge SE – Son havn syd

Oppdatert: 10.04.25

Brygge SE i Son havn syd er inntil videre stengt for bruk som følge av alvorlige skader på fenderverk og bærekonstruksjon. Skadene er en konsekvens av elde, slitasje og belastning fra større båter enn brygga er dimensjonert for. Det er vurdert som uforsvarlig å ta brygga i bruk før utbedring er gjennomført.

Vestby kommune avdeling for kommunalteknikk, ble informert om avviket 7. februar, med anbefaling om strakstiltak for å utbedre skadene. Det er per nå ikke fattet beslutning om gjennomføring, og 10 uker leveringstid på materiell gjør at arbeidet uansett ikke vil kunne ferdigstilles innen sesongstart 1. mai.

Hva betyr dette for deg som leietaker eller besøkende?

  • Alle båtplasser på brygge SE er midlertidig stengt.
  • Berørte leietakere tilbys midlertidig plassering i gjestehavna (Alt unntatt nr 12/14/21/23/48/50/51/52/53/54 og plassene i Glenneparken er tilgjengelig for SE kunder).
  • Vennligst merk båten med SE og plassnummer, navn og mobilnummer.
  • Gjestehavna vil ha redusert kapasitet gjennom sesongen 2025.

Vi forstår at dette er uheldig både for leietakere og besøkende, og beklager de ulempene situasjonen medfører.

Spørsmål om status/fremdrift brygge SE? Kontakt driftsleder kommunalteknikk, Roy Inge Teitan på telefon 940 23 821